Częste pytania

1. Jestem początkującym biegaczem. Czy mogę dołączyć?

Oczywiście! Pamiętaj, że biegniemy dość powoli a tempo dostosowujemy zawsze do potrzeb i możliwości uczestników. Jeżeli dajesz radę przebiec kilka kilometrów, na pewno sobie poradzisz. Pamiętaj, że po drodze mamy kilka krótkich przystanków na złapanie oddechu. Nigdzie nam się nie spieszy a czwartkowe biegi traktujemy w dużej mierze jako okazję do towarzyskiego spotkania osób o podobnych zainteresowaniach.

2. Jestem zaawansowanym biegaczem. Czy mogę dołączyć?

Naturalnie! Pamiętaj jednak, że nasz bieg ma charakter rekreacyjny, więc jeżeli planujesz wykonać tego dnia jakieś istotne jednostki treningowe, to może Ci się to nie udać. Jest to natomiast bardzo dobra okazja na to, aby podczas dnia wolnego od intensywnych treningów nieco się poruszać, sprawić, żeby mięśnie się nie zastały.

3. Na jakim dystansie i w jakim tempie biegacie?

Około 12 km w tempie konwersacyjnym. Zazwyczaj wychodzi nieco poniże 6 min/km ale wszystko jest uzależnione od możliwości i chęci uczestników spotkania. Ekstremalne temperatury powodują, że czasami decydujemy się na skrócenie dystansu. Jest to zawsze decyzja, podejmowana kolektywnie podczas spotkania.

4. Co powinienem zabrać ze sobą?

  • Kiedy wieczory są ciemne, koniecznie wybierz strój z elementami odblaskowymi. Część naszej trasy biegnie ulicą bez chodnika, dlatego bezpieczeństwo musimy traktować bardzo serio. Jeżeli masz, zabierz też ze sobą latarkę-czołówkę.
  • W sezonie letnim zdarza nam się po biegu zajść do pobliskiej kafejki na wodę, colę czy piwo. Warto mieć ze sobą jakieś drobne pieniądze na taką ewentualność.
  • Ale naprawdę jedynym obowiązkowym wyposażeniem jest dobry humor. Nie zapomnij zabrać go z domu!

5. Czy macie stałą trasę?

Tak, na ogół biegniemy tą samą, sprawdzoną trasą. Jeżeli jednak planujesz dołączyć do nas po drodze, koniecznie ustal to wcześniej, bo w trakcie biegu może nam się spodobać jakaś uliczka, w którą postanowimy zboczyć.

6. Jak się z Wami skontaktować?

7. Kiedy jest następny bieg?

Najpewniej w najbliższy czwartek. Zawsze kilka dni przed spotkaniem tworzymy na Facebooku wydarzenie, w którym można i warto się oznaczyć. Nie jest to obowiązkowe, ale dzięki temu będziemy wiedzieli, że powinniśmy się Ciebie spodziewać.

8. Czy organizujecie biegi z pomiarem czasu?

Nie, zostawiamy to organizatorom, którzy mają w tym doświadczenie. My jesteśmy nieformalną grupą amatorów, którzy po prostu lubią biegać w towarzystwie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

5 lat razem

Wings for life World Run 2017

Czwartkowe spotkanie biegowe - 20.04